(PL) Opuszczone Kociewie

Opuszczone Kociewie cz. 1 – Stacja Widmo
Zgodnie z obietnicą wyruszyliśmy na kolejną wycieczkę po zapomnianych miejscach. Tym razem za cel obraliśmy sobie wschodnią część Kociewia. Jako pierwszy obiekt przedstawiamy wam budynek dworca znajdujący się na nieistniejącej już linii kolejowej 218/238. Próżno tu szukać śladów działalności kolei, ponieważ tory zostały dawno rozkradzione, a sam dworzec, zanim został opuszczony, był przerobiony na dom mieszkalny. Niemniej sam budynek prezentuje się cudownie w tej zimowej scenerii. Pod galerią film z wcześniejszej, letniej wyprawy.

Opuszczone Kociewie cz. 2 – Pusty Szpital
Opuszczony szpital psychiatryczny znajduje się prawie dosłownie na środku pola. Ostatni pacjent odbywał tam terapie ponad 30 lat temu, od tego czasu wszystkie budynki stoją puste i niszczeją. Co spowodowało, że szpital został zamknięty? odpowiedź na to pytanie znajduję się w poniższym filmie.
  
Opuszczone Kociewie cz. 3 – Pałac Między Drogami
Nie jest to najbardziej zrujnowany pałac jaki przyszło nam oglądać, jednak z jakiegoś powodu jego stan wywołuje wyjątkowy żal. Widać że kiedyś musiał się on prezentować naprawdę wspaniale, a okolica jest do dziś bardzo malownicza. Widać też, że jest potencjał na odnowienie, ale nic takiego się nie dzieje. Jeśli chcecie poznać historię pałacu, zapraszam do obejrzenia naszego ostatniego filmu.